Polecamy

Dzisiaj jest środa, 29 stycznia 2020
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

6 °C
  • Change language
Komunikat:

Witamy na stronie gminy Zębowice                                                                                                                                  Gmina Zębowice realizuje kampanię edukacyjną ,,Czyste powietrze. Lubię to.”

Uwaga! próba oszustwa na "policjanta"

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oleśnie informuje, że odnotowano kolejne przypadki oszustwa na tzw. "policjanta".

1. Komenda powiatowa Policji w Oleśnie przesyła informację, że w dniu 27 sierpnia 2019 roku o godzinie 11:45  odnotowano oszustwo na tzw. "policjanta CBŚP". Do zgłaszającego zadzwonił podający się za policjanta  Arkadiusz LIPSKI nr leg. KP/20431/17 KWP Opole pok 303 . Przekazał, że jest w trackie akcji  za oszustami. Rozmowa została przerwana  przez zgłaszającego, który jest emerytowanym policjantem i zorientował się, że ma to charakter oszustwa.

2. Na terenie KPP Krapkowice miała miejsce próba oszustwa " na policjanta". N/n sprawca  telefonicznie kontaktuje się z osobą pobierającą za pośrednictwem Poczty Polskiej emeryturę bądź rentę i pod pretekstem sprawdzenia autentyczności banknotów umawia się na wizytę. Banknoty mają być sfałszowane.

 

Apeluje się o szczególną czujność wszystkie osoby starsze i mieszkające samotnie, a także o zgłaszanie takich sytuacji na policji.