Polecamy

Dzisiaj jest piątek, 28 marca 2025
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

15 °C
  • Change language
Komunikat:

Witamy na stronie Urzędu Gminy w Zębowicach 

Zadbajmy o zwierzęta zimą

Fundacja Zwierz, z którą Gmina Zębowice współpracuje od lat w ramach Zwierzowej Akcji Kastracja, prowadzi obecnie Akcję dotyczącą opieki nad zwierzętami. Poniżej publikujemy treść pisma w sprawie tej Akcji oraz załączmy artykuł Fundacji Zwierz.

Los zwierząt zimą jest szczególnie trudny. Ujemne temperatury oraz śnieg to zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt żyjących w nieodpowiednich warunkach. Najtrudniej jest przetrwać psom żyjącym na uwięzi, często bez możliwości schronienia się przed warunkami atmosferycznymi, pozostawionym samym sobie bez pożywienia, z lodem zamiast wody. Grożą im liczne odmrożenia, hipotermia a nawet śmierć.

 

Niewiedza, bezmyślność, brak empatii opiekunów zwierząt – jest wiele przyczyn zaniedbań. Spotykając się z takimi sytuacjami na co dzień wiemy, że aby nastąpiła zmiana, konieczna jest edukacja o poprawnych warunkach utrzymywania zwierząt oraz informowanie o społecznym braku akceptacji zaniedbań ich opiekunów.

 

W odpowiedzi na zauważony problem przygotowaliśmy Akcję, która ma na celu:

 

•             pobudzać wrażliwość społeczeństwa na zaniedbania dotyczące zwierząt,

•             zachęcać opiekunów do działania i poprawy warunków bytowych braci mniejszych,

•             informować o niezbędnych potrzebach psów zimą: dostępie do wody i pożywienia, schronieniu przed warunkami atmosferycznymi oraz opiece, którą opiekun zwierzęcia jest mu winien.

 

Materiały do pobrania:

•             Link do spotu: https://youtu.be/7PQXFPM1xog

•             Link do spotu na Facebooku:

https://www.facebook.com/fundacjaZWIERZ/videos/3337082419884314

•             Artykuł z przykładową treścią na naszej stronie www:

https://fundacjazwierz.org/zima-zwierzeta/

 

PDFArtykuł Fundacji Zwierz w sprawie opieki nad zwierzętami zimą.pdf (460,49KB)