Informacja o planowanym uruchomieniu syren alarmowych w dniu 1 sierpnia 2025 r.
Wójt Gminy Zębowice informuje, że w dniu 1 sierpnia 2025 r. (piątek) o godzinie 17:00 zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Opolskiego w ramach treningu systemu alarmowania, uruchomione zostaną syreny alarmowe w jednostkach OSP.
Celem treningu jest upamiętnienie 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz sprawdzenie sprawności technicznej systemu alarmowego.
W związku z powyższym, o godzinie 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (dźwięk ciągły trwający 3 minuty – zostanie przerwany po 1 minucie) – symbolizujący odwołanie alarmu emitowany przez syreny jednostek OSP z terenu Gminy Zębowice.



















