Projekt 7.3 Moja przyszłość - moja firma
From: Agnieszka Wojtal []
Sent: Monday, January 16, 2017 12:46 PM
To: ukryci-adresaci:
Subject: Re: Informacje dotyczące projektu 7.3 "Moja przyszłość - moja firma" - Izba Rzemieślnicza w Opolu
Witam.
Informujemy, że nabór zgłoszeń od osób zainteresowanych własną działalnością gospodarczą trwa do 27.01.2017 r.
-- Pozdrawiam
Agnieszka Wojtal
Izba Rzemieślnicza w Opolu ul. Katowicka 55 45-061 Opole
tel. 77 454 31 73 w. 27 fax. 77 454 31 73 w. 32
e-mail: www: www.izbarzem.opole.pl
W dniu 2016-12-14 o 12:27, Agnieszka Wojtal pisze:
Witam,
w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam poniżej informacje o projekcie "Moja przyszłość-moja firma" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt: „Moja przyszłość – moja firma”
realizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Opolu w partnerstwie z Euro Support W. Rurynkiewicz Sp. J.
w ramach Działania 7.3 Zakładanie działalności gospodarczej, Osi priorytetowej VII Konkurencyjny rynek pracy
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020
Celem projektu jest powstanie 46 nowych firm na terenie województwa opolskiego.
Projekt adresowany jest do 70 osób (35 kobiet i 35 mężczyzn) zamieszkujących woj. opolskie w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą.
Uczestnikiem projektu mogą być wyłącznie osoby powyżej 29 roku życia tj. osoby, które w dniu rozpoczęcia udziału w projekcie mają ukończony 30 rok życia; od dnia 30-tych urodzin, pozostające bez pracy (bezrobotne, poszukujące pracy oraz nieaktywne zawodowo). 63 osoby z grupy docelowej stanowić będą osoby w szczególnej sytuacji na rynku pracy, dlatego pierwszeństwo udziału w projekcie mają:
- kobiety,
- osoby niepełnosprawne,
- osoby po 50 roku życia,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maks. średnie),
- osoby posiadające co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia,
- osoby posiadające co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne do 18 roku życia,
- migranci,
- imigranci powrotni
- osoby zamieszkujące obszary wiejskie o najtrudniejszej sytuacji rozwojowej tj. gminy: Wołczyn, Domaszowice, Radłów, Zębowice, Zawadzkie, Kietrz, Baborów, Pawłowiczki, Lubrza, Biała, Korfantów, Łambinowice, Skoroszyce, Kamiennik, Świerczów, Lubsza, Branice (min. 35 osób z grupy docelowej).
Premiowane dodatkowymi punktami na ocenie wniosków będą firmy wpisujące się branże zidentyfikowane jako specjalizacje regionalne w oraz te, które będą generować miejsca pracy.
Uczestnikiem projektu nie może być osoba, która w dniu przystąpienia do projektu w okresie 12-stu miesięcy poprzedzających ten dzień posiadały wpis do CEiDG, KRS lub prowadziły działalność na podstawie innych przepisów (w tym działalność adwokacka, komornicza lub oświatowa).
Wsparcie w projekcie obejmuje:
1. Nabór i ocenę wniosków kandydatów na Uczestników projektu oraz spotkania kandydatów z doradcą zawodowym.
2. Szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej oraz doradztwo w tym zakresie.
3. Przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie nie wyższej niż 6-krotność wysokości przeciętnego wynagrodzenia za pracę w gospodarce narodowej (maks. 25 000,00 zł).
4. Podstawowe wsparcie pomostowe finansowe (1000,00 zł/1 m-c prowadzenia działalności) + wsparcie pomostowe szkoleniowo-doradcze (szkolenia i doradztwo związane z prowadzoną działalnością i ewentualnymi trudnościami) dla wszystkich firm powstałych dzięki projektowi.
5. Przedłużone wsparcie pomostowe finansowe (1000,00 zł/1 m-c prowadzenia działalności) dla maks. 50% firm, które powstały dzięki projektowi. Wsparcie to uzyskają firmy, które po pierwszych 6 m-cach działania gorzej sobie radzą na rynku, niż pozostałe.